כשאתה אומר תיק סולידי למה אתה מתכוון? דגשים לבניית תיק השקעות סולידי

אחת הפעולות החשובות והנדרשות על פי חוק, עוד בטרם מייעצים ללקוח על תיק ההשקעות שלו, היא ביצוע ניתוח צרכי לקוח.

ניתוח צרכים מעמיק ובדיקת רמת הסיכון הרלוונטית ללקוח הנה התשתית החשובה ביותר על מנת שתיק ההשקעות יותאם ללקוח ויענה על דרישותיו ועל צרכיו לאורך זמן.

ללקוח אחד יכולים להיות מספר חשבונות שונים ומספר תיקים שונים כשכל תיק עונה על צורך אחר וטווח השקעה אחר.

הבוקר כשניתחתי תיק של לקוח חדש שהגיע מבית השקעות גדול ומוכר נדהמתי לראות, שהלקוח שעוד כ-3 שנים פורש מעבודתו והתיק שלו מוגדר כביכול תיק "סולידי" של עד 20% מניות, בפועל גדוש בהשקעות שרחוקות מלהתאים לרמת הסיכון שאליה כיוון הלקוח.

האג"חים שנרכשו לאותו לקוח רחוקות מלהיות סולידיות ורובן אינן בדירוג השקעה.

התיק היה גדוש אגרות חוב ספציפיות, לא מדורגות ובנוסף, לקינוח, הוסיפו לו קרנות של בית ההשקעות שאף הן הוגדרו כקרנות אג"ח אך ככאלו המכילות אגחים לא מדורגות. עם זאת, ובשביל הפרוטוקול אכן הכיל התיק רק 20% מניות אבל גם כאן של מדינות לא מפותחות ומניות ספציפיות ברמות סיכון שלא יביישו תיק של גדולי לוקחי הסיכון.

חשוב לזכור כי אגרות חוב לא מדורגות עשויות להיות מסוכנות הרבה יותר ממניות של חברות ממדינות מפותחות או של חברות חזקות ויציבות בשל החשש להגעתן לדיפולט (פשיטת רגל של החברות שהנפיקו את האג״ח) ובשל כך איבוד מלוא או רוב ההשקעה באגרת. לא בכדי חברות שאינן מדורגות גם נקראות אג״ח זבל ובשל כך מזכות את המשקיע בתשואות עודפות בשל הסיכון הרב הטמון בהן- אגרות מסוג זה טוב שיהיו באופן מדוד בתיקים ועל ידי קרנות שמספקות פיזור רב של אגרות בתוך הקרן דבר שיווסת ולו במקצת את הסיכון.

כניסת לקוחות ל-POOL השקעות של חברות ניהול שאינן לוקחות בחשבון את מצבו האישי הנוכחי של הלקוח, שלא מתייחסות לרמת הסיכון האמיתית של הלקוח אלא רק מסמנות וי על המדיניות יכולה להיות מסוכנת מאוד בנקודות קיצון מסויימות (רמז: השנה היא בהחלט נקודת קיצון כזאת ).

בשורה התחתונה: ייעוץ אישי, קשר שוטף והתכווננות יומיומית לצרכי הלקוח המשתנים הם המפתח להצלחה לאורך זמן.

 

 

שיתוף

disclaimer | גילוי נאות

סקירה זו נועדה לשם מסירת מידע בלבד, ובשום אופן אין לראות בה חוות דעת, הצעה, המלצה או יעוץ לרכישה ו/או החזקה ו/או מכירה של ניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים המתוארים בה. הסקירה מתבססת על מידע אשר פורסם לציבור, אשר רוית לגו - איטרניטי פמילי אופיס סברה כי הוא מהימן וזאת מבלי שביצעה בדיקות עצמאיות לבירור מהימנות, דיוק ושלמות המידע. המידע המופיע באתר זה אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע פוטנציאלי ואינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בו. המידע, הפרטים והניתוח המפורטים, לרבות הדעות המובאות, בסקירה זו, עשויים להשתנות ללא מתן הודעה נוספת. סקירה זו היא על דעת הכותבת בלבד ומשקפת את הבנתה ליום כתיבתה. סקירה זו אינה מהווה תחליף, בשום צורה שהיא, לייעוץ/שיווק השקעות המתחשב בנתוניו וצרכיו המיוחדים של כל אדם. רוית לגו - איטרניטי פמילי אופיס לא תהיה אחראית, בכל צורה שהיא, לכל נזק ו/או הפסד שייגרם כתוצאה משימוש בסקירה זו, ככל שייגרם כזה, וכן היא אינה יכולה לערוב ו/או להיות אחראית למהימנות, דיוק ושלמות המידע המפורט בסקירה זו. רוית לגו - איטרניטי פמילי אופיס, עשויה לייעץ ללקוחותיה להחזיק בניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים הנכללים בסקירה זו, ככל שמפורטים כאלה, מעת לעת, לפני פרסום הסקירה, בזמן פרסומה ולאחר פרסומה. רוית לגו - איטרניטי פמילי אופיס אינה מתחייבת ואין בסקירה זו משום התחייבות להשגת תשואה כלשהי או רווח כלשהו כתוצאה מכל סוג של פעולה בהתאם לאמור בסקירה זו.
במסגרת שירותי ייעוץ ההשקעות של "איטרניטי פמילי אופיס" לא תתקבל כל תמורה, החזרי עמלות או טובת הנאה אחרת מהבנקים ו/או מהמוסדות הפיננסים בגין ההשקעות אשר יבוצעו ע"י לקוחותינו. במידה ויתקבל ב"איטרניטי פמילי אופיס" תגמול כלשהו בגין השקעות הלקוח, התגמול יועבר במלואו בחזרה ללקוח.

מאמרים נוספים בנושא

Contact Us

נשמח ללוות אותך צעד אחר צעד, תוך הקניית ידע פיננסי, תכנון פיננסי ובקרה תקציבית המובילים לעתיד פיננסי יציב, בטוח ושקט.

אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן Cookies כדי לספק לך את חווית השימוש הטובה ביותר באתרנו. לחצו כאן כדי ללמוד עוד