לעשות טוב לסביבה עושה טוב גם להשקעות שלך! השקעות ESG כשהשקעה כמותית פוגשת השקעה איכותית

השקעות ESG: כשהשקעה כמותית פוגשת השקעה איכותית.

המודעות לאיכות (האופן בה הושגה התשואה)  ולא רק לכמות (התשואה עצמה) בהשקעות הולכת וגדלה בשנים האחרונות. יותר ויותר משקיעים שמים דגש על הדרך להשגת התשואה בהשקעות ולא רק על התשואה עצמה, השקעות "אחראיות" באות להבטיח שההשקעות שלך יניבו תשואה תוך ידיעה שהחברות בהן השקיעו פועלות בדרך איכותית ואחראית לסביבה.

קיימות סביבתית, אחריות חברתית, וממשל תאגידי תקין. ESG (Environmental, Social, Governance)-

עמידה בתנאים אלו באים לידי ביטוי בשוויוניות שהחברה מספקת לעובדיה, בשמירה על איכות הסביבה והקטנת זיהום סביבתי, בהוגנות כלפי הלקוחות ואי שימוש לרעה באיסוף מידע על לקוחות, נקיון כפיים של הנהלת החברה, תרומה לקהילה, פילנתרופיה ועוד.

גם הרשות לניירות ערך בישראל יצאה לאחרונה בקריאה לחברות ציבוריות  לפרסם דוח אחריות תאגידית על פי קרטריונים בינלאומיים דוגמת GRI או SASB,

יותר ויותר לקוחות שואפים שתיקי ההשקעות שלהם ישקפו את הערכים שלהם ואין ברצונם להשיג תשואה שהתקבלה על חשבון פגיעה בזכויות אדם או פגיעה בסביבה.

מחקרים מראים שהשקעות אחראיות מניבות תשואה נאה לאורך זמן דווקא בגלל ההתנהלות הנקיה בארגון.

היופי שבדבר הוא שגם משקיעים בצורה נקיה ואיכותית וגם התשואות בחברות המדורגות גבוה במדד, אכן מוכיחות את עצמן לאורך זמן. חברות אלו הפועלות באופן "נקי" פחות חשופות לשערוריות כאלו ואחרות, פחות חשופות לתביעות ולכן יציבות יותר לאורך זמן.

ישנן כיום דרכים רבות להשקיע בהשקעות מסוג זה, כדוגמת מדדי מניות העוקבים אחר חברות המפרסמות דוחות אחריות תאגידית כגון מדד מעלה בבורסה בתל אביב וכן קרנות השקעה רבות כגון קרנות סל וקרנות נאמנות שמדיניותן היא השקעה במניות של חברות בעלות אחריות תאגידית גבוהה בארץ ובחו"ל.
כשבוחנים בפועל את ההתנהלויות הכלל עולמיות אנו רואים שיותר מדינות מחוקקות חוקים המגבילים זיהום סביבתי, ניתן לראות חברות בעלות תחנות דלק המוכרות את סניפיהן במטרה להסב את פעילותן לעולם המכוניות החשמליות, חברות שפועלות לאגירת פחמן דו חמצני המסב נזקק לסביבה והפחתתו באויר, אנו רואים יותר ויותר חברות שפועלות לייצוג הוגן ומבוזר יותר בדירקטוריונים שלהם ועוד.

אז אילו השקעות יותר כדאיות מעולם השקעות איכותי ונקי שגם עשוי לתת לנו תשואה נאה לאורך זמן?

שיתוף

disclaimer | גילוי נאות

סקירה זו נועדה לשם מסירת מידע בלבד, ובשום אופן אין לראות בה חוות דעת, הצעה, המלצה או יעוץ לרכישה ו/או החזקה ו/או מכירה של ניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים המתוארים בה. הסקירה מתבססת על מידע אשר פורסם לציבור, אשר רוית לגו - איטרניטי פמילי אופיס סברה כי הוא מהימן וזאת מבלי שביצעה בדיקות עצמאיות לבירור מהימנות, דיוק ושלמות המידע. המידע המופיע באתר זה אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע פוטנציאלי ואינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בו. המידע, הפרטים והניתוח המפורטים, לרבות הדעות המובאות, בסקירה זו, עשויים להשתנות ללא מתן הודעה נוספת. סקירה זו היא על דעת הכותבת בלבד ומשקפת את הבנתה ליום כתיבתה. סקירה זו אינה מהווה תחליף, בשום צורה שהיא, לייעוץ/שיווק השקעות המתחשב בנתוניו וצרכיו המיוחדים של כל אדם. רוית לגו - איטרניטי פמילי אופיס לא תהיה אחראית, בכל צורה שהיא, לכל נזק ו/או הפסד שייגרם כתוצאה משימוש בסקירה זו, ככל שייגרם כזה, וכן היא אינה יכולה לערוב ו/או להיות אחראית למהימנות, דיוק ושלמות המידע המפורט בסקירה זו. רוית לגו - איטרניטי פמילי אופיס, עשויה לייעץ ללקוחותיה להחזיק בניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים הנכללים בסקירה זו, ככל שמפורטים כאלה, מעת לעת, לפני פרסום הסקירה, בזמן פרסומה ולאחר פרסומה. רוית לגו - איטרניטי פמילי אופיס אינה מתחייבת ואין בסקירה זו משום התחייבות להשגת תשואה כלשהי או רווח כלשהו כתוצאה מכל סוג של פעולה בהתאם לאמור בסקירה זו.
במסגרת שירותי ייעוץ ההשקעות של "איטרניטי פמילי אופיס" לא תתקבל כל תמורה, החזרי עמלות או טובת הנאה אחרת מהבנקים ו/או מהמוסדות הפיננסים בגין ההשקעות אשר יבוצעו ע"י לקוחותינו. במידה ויתקבל ב"איטרניטי פמילי אופיס" תגמול כלשהו בגין השקעות הלקוח, התגמול יועבר במלואו בחזרה ללקוח.

מאמרים נוספים בנושא

Contact Us

נשמח ללוות אותך צעד אחר צעד, תוך הקניית ידע פיננסי, תכנון פיננסי ובקרה תקציבית המובילים לעתיד פיננסי יציב, בטוח ושקט.

אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן Cookies כדי לספק לך את חווית השימוש הטובה ביותר באתרנו. לחצו כאן כדי ללמוד עוד