!Passive? aggressive כמה אתם באמת משלמים על ניהול תיק ההשקעות שלכם?

אחת הנקודות שעולות במפגשים עם לקוחות זה נושא העלויות החבויות. לקוחות רבים לא מודעים כלל לעלויות הנסתרות בתיקים המנוהלים שלהם, המודעות הנה לגבי דמי הניהול שנקבע מולם בהסכם מול בתי ההשקעות אך העלויות מסביב כמעט ולא ברורות להם ולאחר בדיקה הם מופתעים לגלות את ההבדל המשמעותי בין מה שציפו למה שקורה בפועל.

ראשית חשוב לציין, כי על פי חוק, חברות הניהול מחויבות לפרט את העלויות שהלקוח משלם, הן החיצוניות (השקעות חיצוניות שלא בבעלות החברה), והן הפנימיות (עלויות שהן גובות עבור מוצרי הבית שלהן) וכן מה סה"כ העלות הסופית שהלקוח שילם לחברה עצמה.

העלות, קרי הוצאות הניהול הכלליות, יכולות להיות פאקטור משמעותי לאורך זמן בייחוד כשמדובר בניהול הון רב ולתקופות ארוכות. מעבר לבדיקת העלויות של הלקוח מול הגופים הבנקאיים והפחתתן למינימום, ניתן כיום לבנות תיקי השקעות שנהנים מעלויות פנימיות כמעט אפסיות. המטרה היא לבנות תיק שעונה על צרכי הלקוח, מושקע באפיקים ובסקטורים הרצויים, בפיזור הנכון, אך בעלויות פנימיות כמעט אפסיות. עלויות פנימיות הנן עלויות שהלקוח לעיתים לא מודע אליהן כגון: דמי ניהול קרן, דמי אחזקת ניירות ערך / עלויות ניהול חשבון, עלויות קניה ומכירה עלויות המרת מט"ח ועוד. כיום ניתן לבנות תיק עם תעודות/ קרנות סל - המכונים מוצרים פאסיביים כיוון שהקרן מחקה את המדד באופן מדוייק (ככל הניתן) ולא פועלת בשיקול דעת בבחירת הניירות בתעודה, אשר העלויות שלהן נמוכות משמעותית מקרנות נאמנות, מוצרים אקטיביים, אשר מנהל הקרן גובה עליהן דמי ניהול שיכולים להגיע ל-2.5% ואף יותר בקרנות מנייתיות (העלות מתומחרת ברמה יומית בתוך מחיר הקרן ולכן העלות הזאת מאוד חבויה מבחינת הלקוח). קרנות אקטיביות לכשעצמן מתקשות מאוד להכות את המדדים עליהם הן נשענות, על כן שימוש ברכישת אג"חים ומניות ספציפיות וכן תעודות וקרנות סל בארץ ובעולם יכול להקטין את העלויות הפנימיות של ניהול ההון המשפחתי בצורה חדה והשפעתן הישירה על התשואה והרווחיות המצטברת משמעותית מאוד לאורך זמן.

 

 

שיתוף

disclaimer | גילוי נאות

סקירה זו נועדה לשם מסירת מידע בלבד, ובשום אופן אין לראות בה חוות דעת, הצעה, המלצה או יעוץ לרכישה ו/או החזקה ו/או מכירה של ניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים המתוארים בה. הסקירה מתבססת על מידע אשר פורסם לציבור, אשר רוית לגו - איטרניטי פמילי אופיס סברה כי הוא מהימן וזאת מבלי שביצעה בדיקות עצמאיות לבירור מהימנות, דיוק ושלמות המידע. המידע המופיע באתר זה אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע פוטנציאלי ואינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בו. המידע, הפרטים והניתוח המפורטים, לרבות הדעות המובאות, בסקירה זו, עשויים להשתנות ללא מתן הודעה נוספת. סקירה זו היא על דעת הכותבת בלבד ומשקפת את הבנתה ליום כתיבתה. סקירה זו אינה מהווה תחליף, בשום צורה שהיא, לייעוץ/שיווק השקעות המתחשב בנתוניו וצרכיו המיוחדים של כל אדם. רוית לגו - איטרניטי פמילי אופיס לא תהיה אחראית, בכל צורה שהיא, לכל נזק ו/או הפסד שייגרם כתוצאה משימוש בסקירה זו, ככל שייגרם כזה, וכן היא אינה יכולה לערוב ו/או להיות אחראית למהימנות, דיוק ושלמות המידע המפורט בסקירה זו. רוית לגו - איטרניטי פמילי אופיס, עשויה לייעץ ללקוחותיה להחזיק בניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים הנכללים בסקירה זו, ככל שמפורטים כאלה, מעת לעת, לפני פרסום הסקירה, בזמן פרסומה ולאחר פרסומה. רוית לגו - איטרניטי פמילי אופיס אינה מתחייבת ואין בסקירה זו משום התחייבות להשגת תשואה כלשהי או רווח כלשהו כתוצאה מכל סוג של פעולה בהתאם לאמור בסקירה זו.
במסגרת שירותי ייעוץ ההשקעות של "איטרניטי פמילי אופיס" לא תתקבל כל תמורה, החזרי עמלות או טובת הנאה אחרת מהבנקים ו/או מהמוסדות הפיננסים בגין ההשקעות אשר יבוצעו ע"י לקוחותינו. במידה ויתקבל ב"איטרניטי פמילי אופיס" תגמול כלשהו בגין השקעות הלקוח, התגמול יועבר במלואו בחזרה ללקוח.

מאמרים נוספים בנושא

Contact Us

נשמח ללוות אותך צעד אחר צעד, תוך הקניית ידע פיננסי, תכנון פיננסי ובקרה תקציבית המובילים לעתיד פיננסי יציב, בטוח ושקט.

אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן Cookies כדי לספק לך את חווית השימוש הטובה ביותר באתרנו. לחצו כאן כדי ללמוד עוד